Paldies visiem, kas pagājušajā sestdienā piedalījās neformālajā konferencē Govcamp Latvija 2010! Sals un vēlme pavadīt brīvdienu zem segas tomēr nebija šķērslis apmēram 120 entuziastiem apmeklēt pasākumu Rīgas ekonomikas augstskolā, un tas priecē.

Kādai dalībnieku daļai lielas aizdomas un šaubas par lietderību viesa neskaidrība par darba kārtību – kas uzstāsies? Cikos? Kādas būs tēmas? Tā kā izvēlēts bija barcamp formāts, apzināti konkrētu darba kārtību neveidojām pirms pasākuma. Protams, uzrunājām un tapām uzrunāti no dažādām iesaistītajām un ieinteresētajām pusēm, tāpēc pārliecība par to, ka viss izdosies, bija liela. Mēs droši un pārliecinoši ieplānojām 20 prezentācijas, precīzi nezinot, kas un kā pieteikties prezentēt. Un jau ne-konferences sākumā pārliecinājāmies, ka visas telpas un visi laiki prezentācijām būs piepildīti – tukšās darba kārtības ailītes viena pēc otras aizpildījās ar visdažādāko tēmu pieteikumu – sākot ar “līdzdalību uz dīvāna”, turpinot ar “tikai nestāstiet man par tviteri” un beidzot ar “virtuālajiem Saeimas deputātiem”. Pirmais eksperiments – darba kārtības veidošana uz vietas – beidzās diezgan veiksmīgi: bez runātājiem nepalikām.

Kas interesanti – četras prezentācijas, kas norisinās paralēli, un piecas šādas sesijas pēc kārtas, – varēja izvērsties (un noteikti tā arī bija) par to, ka katrs sestdienas pasākuma apmeklētājs piedalījās pilnīgi atšķirīgā ne-konferencē. Galu galā – kopumā varēja sakomplektēt vairāk nekā 100 dažādas prezentāciju kombinācijas.

Dalībnieku iesildīšanai un arī uzkurināšanai, sākām ar ekspertu diskusiju par to, kāda valsts pārvalde 2.0 varētu izskatīties pēc pieciem gadiem, kur mēs šobrīd esam un kurā virzienā piecu gadu laikā jādodas.

Diskusijas laikā vairākkārt izskanēja doma par to, ka līdz ar tehnoloģiskajām izmaiņām (platjoslu interneta pieejamība mājās, mobilo ierīču attīstība, sociālo platformu attīstība), jāmainās arī valsts pārvaldes piedāvājumam iedzīvotājiem. Gan iespējām komunicēt divos virzienos, gan iespējām piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā, gan arī iespējām pilsoņiem pašiem, kā satura veidotājiem, piedalīties valsts pārvaldes darbībā (līdzīgi, kā tas notiek vikipēdijā). Vairāk par to, kāpēc mērkaķu pieminēšana uzkurināja klātesošos, – diskusijas

Iesildīti un uzkurināti, dalībnieki tika aicināti saplānot savu dienas kārtību, izvēloties prezentācijas, kuras apmeklēt. Tālāk publicēju prezentāciju sarakstu, kā arī saites uz papildus materiāliem. (Ja Tavai prezentācijai nav pievienoti papildus materiāli, tos vari atsūtīt uz govcamplv@gmail.com).