Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis plāno dibināt jaunu politisko partiju šogad. Dombrovskis, kurš bijis Saeimas frakcijas vadītājs un premjerministra kandidāts partijai Saskaņa (Saskaņa) un pirms tam gan izglītības, gan zinātnes ministrs, gan ekonomikas ministrs, Reformu partijas biedrs sacīja, ka drīzumā tiks izveidota apvienība ar nosaukumu “Republika 2030”, kas kalpos kā pirmais solis partijas dibināšanai šā gada augustā ar nodomu nākamgad kandidēt Saeimas vēlēšanās.

Politiķis, kurš agrāk bija ekonomists un akadēmiķis, sacīja, ka asociācijas dibinātāji uzskata, ka pašreizējais partijas sastāvs ir strupceļš, un raksturoja jaunās partijas kā centriskas pozīcijas. Tās sauklis būs “Latvija var būt labāka, un mēs varam būt labāki!”. Nākotnes politiskā spēka vīzija ir padarīt Latviju par vienu no attīstītākajām valstīm pasaulē ar ienākumu līmeni, kas līdzīgs Zviedrijai 20 gadu laikā.

Mērķi ietvers valsts pārvaldes un valsts konstitucionālās struktūras reformu, kas nozīmētu tieši ievēlēta prezidenta un vienmandātu vēlēšanu apgabalu ieviešanu.

Asociācijas dibinātāju vidū ir 11 cilvēki, no kuriem dažiem ir arī politiskā pieredze. Papildus pašam Dombrovskim ir arī bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss (agrāk gan partijas Vienotība, gan Saskaņa), bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane un bijusī Valsts datu inspekcijas vadītāja Signe Plūmiņa.

Dombrovskis 13. Saeimā tika ievēlēts no partijas “Saskaņa” saraksta augšgalā, bet pagājušajā gadā atkāpās gan no partijas, gan no tās Saeimas frakcijas, jo nebija ievēlēts par partijas vadītāju un žēlojās, ka, neskatoties uz to, ka regulāri ir lielākā vienotā partija Saeimā, tā nekad nav bijusi daļa no valdības koalīcijas. Viņš sacīja, ka viņa nodoms bijis “izvilkt partiju no sarkanajām līnijām”, taču tas neizdevās, jo partija nevēlējās mainīties. “Mana sirdsapziņa ir tīra, jo es mēģināju to izdarīt,” viņš teica.