Neskatoties uz to, ka prezentāciju daudz, laiks paskrēja vēja spārniem un nevienu brīdi nebija laiks garlaikoties. Atlika vien smelties idejas, iedvesmu un paust savu (vienīgo un pareizo) viedokli par sasāpējušām tēmām. Mazliet no visa – Politika.lv video klipiņā!

Dienas noslēgumā visi atkal sapulcējāmies kopā, lai piedalītos Ideju talkā par to, kā mēs paši varam padarīt valsts pārvaldi labāku. Sandra un Mārča vadībā mēs tikām aicināti savas idejas uzlikt uz papīra, prezentēt tās klātesošajiem, kā arī pulcināt ap savu ideju domubiedrus. Vislielāko atzinību ieguva ideja par to, kā mēs paši varam līdzdarboties noziegumu atklāšanā, piemēram, par zādzību ar viena klikšķa palīdzību ziņojot policijai, sekotājiem sociālajās platformās, iespējamajām tirdzniecības vietām un citur.

Drīzumā apkoposim informāciju par visām idejām, lai to iniciatoriem un visiem interesentiem būtu iespēja idejas attīstīt un īstenot! Video no Ideju talkas.

Novērtējot notikušo ne-konferenci, jāsaka, ka savu primāri nosprausto mērķi – sapulcināt dažādu jomu entuziastus un pievērts viņu uzmanību iespējām valsts pārvaldē – izdevās sasniegt! Daudzi cilvēki nāca klāt, un teica, ka šī ir bijusi lieliska iespēja iepazīties, dibināt kontaktus ar otrā frontes pusē esošajiem, iedvesmoties, padoties sociālo platformu lietotāju straumei, pārvarēt skepsi, ieraudzīt jaunus un iedvesmojošus projektus.

Man prieks, ka samērā kuplā skaitā piedalījās valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu darbinieki, it sevišķi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pārstāvji, jo tieši viņi šobrīd ir pārņēmuši e-pārvaldes lietu kūrēšanu. Tomēr bija mazliet arī vilšanās, ka daudzi uzrunātie kolēģi neatnāca, un neizmantoja iespēju neformālā gaisotnē uzzināt ko vairāk par sociālo platformu pielietojumu valsts pārvaldē.  Interese, es ceru, pieaugs līdz ar laiku – jo kā atklāja vairāki dalībnieki – no sociālajiem medijiem nevar aizmukt, pat to vēloties.

Par to, ka pasākums izdevās, lielais paldies jāsaka mūsu atbalstītājiem. Piemēram, Rīgas ekonomikas augstskola atsaucās mūsu aicinājumam, un telpas visas dienas garumā mums uzticēja bez maksas – paldies viņiem! Tieši tāpat milzīgs paldies Microsoft un TietoEnator Alise, kuri nešauboties un nekavējoties piekrita atbalstīt pasākuma omulīgo un komforta daļu – kafijas pauzes, pusdienas un nozīmītes, zīmulīšus, blociņus, t-kreklus! Pal-dies!!! Savukārt Delfi.lv, Politika.lv, Kakao.lv un Lv.lv sirsnīgs paldies par informatīvo atbalstu.

Protams, pasākuma laikā radās arī vairāki novērojumi, kas varēja būt citādāk, kas labāk. To noteikti ņemšu vērā citā reizē rīkojot līdzīgu pasākumu.

Vēl plašākus, subjektīvus un personiskus, vispārīgus un visādus citādus ne-konferences vērtējumus es ceru sagaidīt dalībnieku blogos (es savējam briestu). Savu vērtējumu jau pirms pasākuma izteica Linda (Par Govcamp un Gov 2.0), savukārt pēc pasākuma vērtējumu devis Kaspars (Uz Govcamp viļņa) un Marija (Kā atvērt valsti?, Pāreja uz citiem līdzdalības rīkiem ir nenovēršama), kā arī Klāvs ir uzrakstījis par vienu no apmeklētajām prezentācijām (Baigi tomēr neticas), Jorens izteicies pat divos ierakstos (GovCamp 2010 risinājumi un attīstība; Par iesaistīšanos, atbildību un uzticēšanos). Arī manas pārdomas (Mani govcampa iespaidi).

Šo to par norisi var uzzināt, tvitera meklētājā ierakstot govcamp vai govcamplv.

Par ne-konferenci ziņoja arī lielākie vakara ziņu raidījumi (TV5 – sižets no 4′56”, Tv3 – sižets no 1′06”, LTV Panorāma).